Prsteň ako darček – na čo si dať pozor

Oceľový prsteň so Swarovski krištálmiV minulom článku som okrem iného spomínala, prečo je podľa mňa istejšie darovať náušnice, než prsteň. Najsilnejším argumentom je podľa mňa to, že kupujúci často netrafí správnu veľkosť prsteňa a potom namiesto obdivných a uznanlivých pohľadov dostane jemnú výčitku – poznáte tie slová: ten šperk je nádherný, ALE…

Napadlo mi však, že určite existujú ľudia, ktorí by predsa len radi darovali radšej krásny oceľový prsteň z toho, či onoho dôvodu. Takže pre všetkých Vás, ktorí ste sa napriek mojim varovným slovám rozhodli pre prsteň, tu mám krátky návod, ako minimalizovať hrozbu, že vyberiete nesprávnu veľkosť.

V prvom rade musíte samozrejme poznať štandardnú veľkosť prsteňa dámy, ktorú chcete obdarovať. Možností, ako ju zistiť je viacero (len sa jej, preboha, nepýtajte!), dobrým pomocníkom Vám bude tabuľka na určenie veľkosti prsteňa.

Pozor však na jednu záludnosť – každý prsteň je osobitý. Aj keď sa Vám spomínanú štandardnú veľkosť podarí určiť, pamätajte, že ak kupujete širší prsteň, budete možno potrebovať o číslo – dve väčšiu veľkosť, než pri tenučkých prstienkoch.

A keďže je každý šperk osobitý (klenoty nie sú matematické príklady – často sú naozaj jedinečné), počítajte s tým, že ak aj vyberiete správnu veľkosť, prsteň môže byť tvarovaný tak, že obdarovanej osobe jednoducho nesadne.

Vtedy sa treba zachovať pragmaticky – v prvom rade musíte samozrejme kúpiť šperk v obchode, kde nemajú problém s výmenou veľkosti. Následne si výmenu dohodnite a prsteň proste vymeňte za správnu veľkosť.

A pamätajte – vždy je samozrejme najdôležitejšie, aby šperk urobil radosť tomu, komu je určený.

Leave a Reply

Your email address will not be published.