Oceľové náušnice alebo ródiované? Ktoré vybrať pre dievča?

Oceľové náušniceRýchly blogpost na nedeľu večer – samozrejme o šperkoch 🙂

Tento týždeň som dostala od kolegyne otázku: “Kamarátkina dcéra bude mať narodeniny. Aké náušnice jej mám kúpiť? Videla som nádherné ródiované, ale počula som veľa aj o oceľových…” Pýtam sa jej, že koľko má kamarátkina dcéra rokov. Odpovedala mi – 15.

Keďže je tento blog najmä o oceľových šperkoch, určite už vopred poznáte moju odpoveď, ale pre poriadok – samozrejme som odpovedala, aby si vybrala oceľové náušnice. A hneď som jej aj vysvetlila prečo: ródiované šperky pôsobia síce krásne a ak sa o ne vie žena starať, veľmi dlho jej vydržia, ale taká pätnástka si určite svoje veci neváži natoľko (česť výnimkám – hovorila som vo všeobecnosti), aby jej darček vydržal dlhšie, než jednu sezónu.

Naopak – oceľové šperky vydržia veľmi dlho, nehrozí im korózia, ani žiadne ďalšie neželané zmeny. Akurát ich dievča môže samozrejme stratiť, pokriviť, alebo inak mechanicky znehodnotiť.

Pochválila som však kolegyňu, že rozmýšľa prakticky a neuvažuje napríklad nad prsteňom, keďže nepozná veľkosť, ktorú dievča nosí. No a na úplný záver som ešte dodala – hoci toto by ste odo mňa určite nečakali 🙂 – že by som pouvažovala dokonca aj nad striebornými náušnicami.

Nie som žiaden neznaboh a viem, že striebro má stále väčší cvenk ako chirurgická oceľ, aj keď – ruku na srdce – chirurgická oceľ Vám nikdy na rozdiel od striebra nezreaguje 🙂

2 thoughts on “Oceľové náušnice alebo ródiované? Ktoré vybrať pre dievča?

  1. Pingback: Strieborné šperky - Všetko o strieborných šperkoch

  2. Pingback: Prsteň ako darček – na čo si dať pozor « Oceľové šperky

Leave a Reply

Your email address will not be published.