Náramky

Náramky z chirurgickej ocele sú omnoho novším vynálezom, než náramky z kostí, kameňa, či dreva, ktorých história je staršia než 7 000 rokov. V časoch, keď sú kostené, či kamenné náramky už len vyblednutou spomienkou na minulosť ľudí, tie z ocele zažívajú veľký rozmach. Dnes sú pre mnohé ženy voľbou číslo jeden a sú omnoho obľúbenejšie, než náramky zo striebra, zlata, bižutérie, či, samozrejme, tie kostené.

Chirurgická oceľ totiž ponúka šperkárom a zároveň aj užívateľom možnosti, o akých sa im pred pár desiatkami rokov ani len nesnívalo. Veľmi dobre sa s ňou pracuje, je odolná a nepodlieha skaze tak rýchlo, ako ostatné materiály.

Aj preto sú oceľové náramky jednými z najobľúbenejších na súčasnom šperkárskom trhu. Okrem ocele sa v súčasnosti využíva pri výrobe náramkov asi najviac rôznych materiálov v porovnaní s ostatnými šperkami. Na trhu nájdete okrem klasických strieborných, zlatých, či diamantových náramkov aj silikónové náramky, ktoré v posledných rokoch spopularizovali svetové hviezdy, ako napríklad Lance Armstrong.